הסעות לילדים

הסעה לילדים

במהלך שנת הלימודים, מאות אלפי ילדים מגיעים למוסד החינוך שלהם באמצעות שירות הסעה לילדים. בשל הכמות העצומה של הילדים המשתמשים בשירות זה, ישנו מגוון רחב של חברות הסעה המציעות את השירות למוסדות החינוך, לעיריות השונות ולהורי הילדים. על כן, ישנה חשיבות מכרעת בבחירת חברת ההסעות, אשר תעניק לילדכם נסיעה בטוחה ונעימה מן הבית ליעדם ובחזרה.


אופן בחירת הסעה לילדים
במרבית המקרים סוגיית הסעת הילדים נקבעה מבעוד מועד על ידי מוסד החינוך או העירייה בה גרים הילדים. אך, גם במקרים מן אלו, זכאים ההורים להביע את דאגתם לביטחון הילדים בזמן הנסיעה. על כן, ישנם מספר פרמטרים מרכזיים אשר יעניקו להורים ולילדיהם, את השקט הנפשי הנחוץ, בזמן שהילדים נמצאים באוטובוס או במיניבוס (אוטובוס זעיר) לעבר מוסד החינוך:


• רישיון – על חברת הסעה לילדים להחזיק ברישיון תקף להסעת תלמידים ממשרד התחבורה. רישיון זה מבטיח כי החברה והנהגים המועסקים מטעמה, עברו הכשרה ספציפית להסעת ילדים. יש לזכור, הסעת ילדים, איננה כאשר ההסעות, על כן יש צורך בהכשרות מיוחדות, בכדי לבצע את הסעת הילדים באופן האופטימאלי.


• בטיחות – בטיחות הרכב מהווה את הפרמטר החשוב ביותר לשלומם של הילדים, ולשקט הנפשי של ההורים. על כן ניתן לבדוק ברכב ההסעה, כי הוא עבר את בדיקות הבטיחות הנחוצות. כמו כן, ניתן להבחין בסריקה מהירה ברכב, את תקינותם של המושבים וחגורות הבטיחות. רבים מן המקרים בהם ילדים נפגעו במהלך הסעה לבית הספר, נבעו בשל ליקויים בטיחותיים ברכב ההסעה.


• סוג רכב ההסעה – משרד התחבורה קובע כי על רכב הסעה להיות חדיש. על כן, חל איסור על הסעת תלמידים ברכב אשר גילו הינו מעל עשר שנים. בנוסף לכך, יש לוודא כי הרכב מתאים להסעת ילדים, בהתייחס למספר המושבים ולמערכת כריזה. כמו כן, יש להתחשב בקהל הנוסעים, כך שאם מדובר בילדים בגילאי גן, יש לוודא, כי מושבי הבטיחות תואמים לגודלם ולצרכיהם.


• לוח זמנים – כאמור, ישנו מגוון רחב של חברות הסעות לילדים, על כן מומלץ לבחור בחברה המחזיקה צי רכב ומספר רב של נהגים, כך תוכל החברה להתאים את עצמה ללוח הזמנים של מוסד החינוך.


• המלצות – כפי שנוהג לקבל המלצות לגבי מוצרים ושירותים אחרים, כך ניתן לקבל המלצות לגבי חברות הסעה לילדים. כיום באמצעות האינטרנט, ניתן להשיג בקלות המלצות איכותיות לחברות הסעה לילדים.


יתרונות הסעה לילדים
הסעה לילדים טומנת בחובה יתרונות רבים, אשר הופכים את אפשרות הגעה זו לבית הספר או לגן לאטרקטיבית במיוחד:


• חיסכון בזמן – להורים רבים אין את הפריבילגיה להסיע את ילדיהם בבוקר למוסד החינוך, בשל מחויבויות לעבודה. על כן הסעה לילדים מאפשרת לילדים להגיע ליעדם ללא עזרת ההורים, מבלי שהם יצטרכו לדאוג לשלומם בדרך לבית הספר או לגן.


• בטיחות – היתרון הבולט ביותר הנובע מהסעה לילדים הינו נוסע הבטיחות. כאמור, להורים רבים אין את היכולת ללוות את ילדיהם למוסד החינוך, לכן ילדים רבים נאלצים להגיע בכוחות עצמם מביתם לבית הספר. למרות ההסברה הבטיחותית הנרחבת שילדים מקבלים בבית הספר בימינו, הם אינם רוכשים את היכולת האומדן הנחוצה, בכדי לחצות את הכביש בביטחון אופטימאלי. על כן, הסעה לילדים מעניקה לילדים אפשרות הגעה מן הבית הישר למוסד החינוך הרצוי ובחזרה, ללא צורך בחציית כביש, וללא סכנה בטיחותית בדרך.


• מרחק מן מוסד החינוך – לחלק מן הילדים, ההסעה מאפשר הגעה למוסד החינוך, כיוון שבשל המרחק הגיאוגרפי בין ביתם למוסד החינוך, לא מתאפשרת הגעה עצמאית. לכן, הסעה לילדים מאפשרת פיתרון אופטימאלי להגעה למוסד החינוך המרוחק מאזור מחייתם של הילדים.

Nagishly- Dont touch